04 Июнь 2019
  • Дата: 17 мая 2019
  • Место: Міёрская дзіцячая бібліятэка

Сацыяльна-педагагічны цэнтр у Міёрскай дзіцячай бібліятэцы

У Міёрскай дзіцячай бібліятэцы сваю чарговую сустрэчу правёў Сацыяльна-педагагічны цэнтр.

У лік клуба“Астравок надзеі” ,для выхаванцаў прыёмных сем яў і дзіцячых дамоў сямейнага тыпу, уваходзіць 16 дзяцей з мамамі. Кожная прынесла з сабой “Кнігу жыцця”- альбом-дзённік пра дамашнія і школьныя справы,захапленні, падарожжы і святы.

Менавіта пра важнасць такога летапісу для станаўлення кожнай асобы і ўмацавання сямейных адносін пачал аразмову вядучая свята,загадчыцца аддзялення Цэнтра Анжаліка Банькоўская. Бібліятэка таксама не засталася ў старане: была падрыхтавана выстава-аглят “Под парусом семьи лежит планета детства”. Апошнім акордам пасяджэння стала знаёмства з новай дзіцячай літаратурай. Яго правяла бібліятэкар Таццяна Вішнеўская.